Vitajte na stránkách Hluckého Gůglu, na stránkách které si tvoříte sami. Přihlaš sa a možeš diskutovat.

Naše město

Město Hluk se nachází v okrese Uherské Hradiště, kraj Zlínský, patří do mikroregionu Ostrožsko. Ke dni 28. 8. 2006 zde žilo 4442 obyvatel.
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1294. Původní název města Hluk vznikl, dle dochovaných pramenů, z latinského slova "hlucium" pro hlučně tekoucí vodu potoka Okluky, který městem protéká.
Město je proslaveno tradiční Jízdou králů, která se koná každé tři roky první víkend v červenci (nejbližší Jízda králů připadá na rok 2011). Tato lidová tradice připomíná historickou událost, kdy král Matyáš Korvín po prohrané bitvě prchal skrze Hluk v ženském přestrojení.
V současnosti je tradice udržována stylem, kdy přes město je na opentlených a ozdobených koních vezen malý chlapec v ženském hluckém kroji v doprovodu krojovaných legrutů. Průvod je doplněn o několik stovek krojovaných občanů města, okolních obcí, zahraničních a domácích folklorních souborů.
S jízdou králů je také spojen každoroční festival dechových hudeb (pořádán vždy v sobotu v prvním týdnu v červenci) a folklorní festival (pořádán vždy v neděli).

www.mestohluk.cz
Hluk 2.jpg
Ticho léčí ale Hlucký Gůgl uzdravuje
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one